Sport

Tokio-2020 Olimpiadasida qatnashadigan oʻzbekistonlik sportchilar – yakuniy roʻyxat

© REUTERS / Eugene Hoshiko/Pool Figurы talismanov Letney Olimpiadы v Tokio Miraitowa i Someity vo vremya meropriyatiye po sluchayu 100 dney do Oliypiskix igr v Tokio
Figurы talismanov Letney Olimpiadы v Tokio Miraitowa i Someity vo vremya meropriyatiye po sluchayu 100 dney do Oliypiskix igr v Tokio  - Sputnik Oʻzbekiston, 1920, 11.07.2021
Olimpiya oʻyinlari uchun oʻzbekistonlik sportchilar 17 xil sport turi boʻyicha jami 71 ta yoʻllanmaga ega chiqqan.
TOSHKENT, 11 iyul — Sputnik. Oʻzbekiston delegatsiyasining XXXII yozgi Olimpiya oʻyinlarida ishtirok etuvchi yakuniy tarkibi maʼlum boʻldi Bu haqda Milliy Olimpiya qoʻmitasi matbuot xizmati maʼlum qildi.
Oʻzbekistonlik sportchilar 17 xil sport turi boʻyicha jami 71 ta yoʻllanmani qoʻlga kiritgan.
Boks (11ta):
-52 kg: Shahobiddin Zoirov
-57 kg: Mirazizbek Mirzahalilov
-63 kg: Elnur Abduraimov
-69 kg: Bobousmon Baturov
-75 kg: Fanat Qahramonov
-81 kg: Dilshod Roʻzmetov
-91 kg: Sanjar Tursunov
+91 kg: Bahodir Jalolov
-51 kg: Tursunoy Rahimova
-60 kg: Rayhona Qodirova
-69 kg: Shahnoza Yunusova
Erkin kurash (4ta):
-57 kg: Gʻulomjon Abdullayev
-74 kg: Bekzod Abdurahmonov
-86 kg: Javrail Shapiyev
-97 kg: Magomed Ibragimov
Yunon-rum kurashi (4ta):
-60 kg: Elmurat Tasmuradov
-77 kg: Jalgasbay Berdimuratov
-87 kg: Rustam Assakalov
-130 kg: Moʻminjon Abdullayev
Taekvondo (4ta):
-68 kg: Ulugʻbek Rashidov
-80 kg: Nikita Rafalovich
-67 kg: Nigora Tursunqulova
+67 kg: Svetlana Osipova
Ogʻir atletika (4ta):
-67 kg: Adhamjon Ergashev
-109 kg: Akbar Joʻrayev
-55 kg: Muattar Nabiyeva
-76 kg: Kumushxon Fayzullayeva
Qilichbozlik (3ta):
Shpaga, ayollar: Malika Hakimova
Sablya, ayollar: Zaynab Dayibekova
Sablya, erkaklar: Sherzod Mamutov
Yengil atletika (7ta):
Balandlikka sakrash, ayollar: Svetlana Radzivil
Balandlikka sakrash, ayollar: Safina Saʼdullayeva
Bosqon uloqtirish, erkaklar: Suhrob Xoʻjayev
Uzunlikka sakrash, ayollar: Darya Reznichenko
Uch hatlab sakrash, ayollar: Roksana Xudoyorova
Uch hatlab sakrash, erkaklar: Ruslan Kurbanov
Koʻpkurash, ayollar, Yekaterina Voronina
Dzyudo (11ta):
-60 kg: Sharofiddin Lutfullayev
-66 kg: Sardor Nurillayev
-73 kg: Hikmatilloh Toʻrayev
-81 kg: Sharofiddin Boltaboyev
-90 kg: Davlat Bobonov
-100 kg: Muhammadkarim Xurramov
+100 kg: Bekmurod Oltiboyev
-52 kg: Diyora Keldiyorova
-63 kg: Farangiz Hojiyeva
-70 kg: Gulnoza Matniyazova
Aralash jamoaviy musobaqa
Suzish (2ta):
100 m, erkin suzish: Xurshidjon Tursunov
100 m, brass: Yulduz Qoʻchqorova
Kanoeda eshkak eshish (4 ta):
C-2 500 metr: Dilnoza Rahmatova
C-2 500 metr: Nilufar Zokirova
C-1 200 metr: Dilnoza Rahmatova
C-1 200 metr: Nilufar Zokirova
Akademik eshkak eshish (2 ta):
LMX2X, 2000 metr: Sobir Safaraliyev
LMX2X, 2000 metr: Shahboz Xolmirzayev
Sport gimnastikasi (2ta):
Yakkalik dastur: Rasuljon Abdurahimov
Yakkalik dastur: Oksana Chusovitina
Badiiy gimnastika (6ta)
Koʻpkurash: Sabina Tashkenbayeva
Guruh mashqi: Nilufar Shomurodova
Guruh mashqi: Kseniya Aleksandrova
Guruh mashqi: Dinara Ravshanbekova
Guruh mashqi: Sevara Safoyeva
Guruh mashqi: Kamola Irnazarova
Oʻq otish sporti (2ta):
10 m, miltiq: Muxtasar Tohirova
50 m, miltiqdan 3 holatda: Muxtasar Tohirova
Velosport (2ta):
Guruh poygasi, erkaklar: Murodjon Xolmurodov
Guruh poygasi, ayollar: Olga Zabelinskaya
Zamonaviy beshkurash (2ta):
Yakkalik, erkaklar: Aleksandr Savkin
Yakkalik, ayollar: Alise Faxrutdinova
Tennis (1 ta):
Yakkalik, erkaklar: Denis Istomin
Maʼlumot uchun, Tokio-2020 yozgi Olimpiya oʻyinlari 23 iyuldan 8 avgustgacha boʻlib oʻtadi.
Yangiliklar lentasi
0
Avval yangilariAvval eskilari
loader
LIVE
Zagolovok otkrыvayemogo materiala