11:28 26 Yanvar 2021
Efir
  • RUB139.72
  • EUR12798.46
  • USD10518.99
Sport
Havola olish
176830

Bodibilding va fitnes boʻyicha Oʻzbekiston kubogi natijalari maʼlum qilindi. Musobaqada respublikaning barcha hududlaridan yuzlab sportchilar ishtirok etishdi.

TOSHKENT, 7 dek — Sputnik. Oʻzbekiston Jismoniy tarbiya va sport vazirligi 5 va 6 dekabr kunlari Alisher Navoiy nomidagi kino saroyida boʻlib oʻtgan bodibilding va fitnes boʻyicha Oʻzbekiston kubogi natijalarini maʼlum qildi.

Musobaqada respublikaning barcha hududlaridan yuzlab sportchilar ishtirok etishdi.

Tadbir tashkilotchilar - Qishki va murakkab texnik sport turlari boʻyicha Respublika oliy sport mahorati maktabi, Oʻzbekiston bodibilding, fitnes va mas-restling federatsiyasi, Oʻzbekiston pauerlifting federatsiyasi, Oʻzbekiston mas-restling federatsiyasi, Oʻzbekiston armrestling federatsiyasi, hamda BUKA Boxing, BEFIT PRO, Genetics, iTicket, Sunlife va Ziyo Forum. Tadbirning bosh homiysi - OU7 brendi.

Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu
PROFORM Classic Sports Festival
Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu

Ikki kunlik musobaqalar natijalariga koʻra joylar quyidagicha taqsimlandi:

Sport-fizik (erkaklar) / 170 sm gacha (-2 kg)

1-oʻrin - № 13 - Galaktionov Tixon (Toshkent)

Sport-fizik (erkaklar) / 175 sm gacha (0 kg)

1-oʻrin - №115 - Aliberdiyev Islomjon (Qoʻqon)

2-oʻrin - №68 - Suleymonov Artur (Guliston)

Sport-fizik (erkaklar) / 180 sm gacha (+2 kg)

1-oʻrin – №59 – Gʻulomov Nurillaxoʻja (Toshkent)

2-oʻrin – №58 – Oqilov Azizxon (Toshkent)

3-oʻrin – №54 – Gʻulomov Abdulfayod (Andijon)

Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu
PROFORM Classic Sports Festival
Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu

Sport-fizik (erkaklar) / 180 sm dan ortiq (+4 kg)

1-oʻrin - № 99 - Nikolay Filippov (Toshkent)

2-oʻrin - №60 - Abdullayev Ibodullo (Buxoro)

3-oʻrin - №87 - Kodirov Akbar (Nukus)

4-oʻrin - №43 - Oleg Borovikov (Gʻazalkent)

5-oʻrin - №83 - Mirzaliyev Abrorbek (Namangan)

Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu
PROFORM Classic Sports Festival
Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu

Model fizik (ayollar) / 165 sm gacha

1-oʻrin - № 5 - Maksumova Rushana (Toshkent)

2-oʻrin - №76 - Li Elina (Toshkent)

3-oʻrin - №116 - Milena Prudtskix (Toshkent)

4-oʻrin - №39 - Yusupova Evelina (Toshkent)

Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu
PROFORM Classic Sports Festival
Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu

Model fizik (ayollar) / 170 sm gacha

1-oʻrin - № 110 – Kalinina Angelina (Toshkent)

Model fizik (ayollar) / 170 sm ortiq

1-oʻrin – №8 – Turdiqulova Guljaxon (Qibray, Toshkent viloyati)

2-oʻrin - №4 - Dehkonova Dilnozaxon (Andijon)

3-oʻrin - №144 - Shoxina Olesya (Toshkent)

4-oʻrin - №98 - Hamidova Kamilla (Toshkent)

Model fizik (ayollar) / Mutlaqo toifa

1-oʻrin - № 5 - Maksumova Rushana (Toshkent)

2-oʻrin - №8 - Turdiqulova Guljaxon (Qibray, Toshkent viloyati)

Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu
PROFORM Classic Sports Festival
Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu

Atlet-fizik (ayollar) / 165 sm gacha

1-oʻrin - №90 – Bessonova Diana (Toshkent)

Paralimpik fizik (ayollar) / ochiq toifasi

1-oʻrin - №91 - Voinova Darya (Toshkent)

Paralimpik fizik (erkaklar) / ochiq toifasi

1-oʻrin - №149 - Tursunboyev Iskandar (Nukus)

2-oʻrin - №10 - Ismayilov Islom (Toshkent)

3-oʻrin - №26 - Xakimjonov Dostonbek (Namangan)

4-oʻrin - №18 - Ataxoʻjayev Aziz (Toshkent)

Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu
PROFORM Classic Sports Festival
Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu

Bodibilding oʻsmirlar (erkaklar) / 75 kg gacha

1-oʻrin - №75 - Anvarjon Suyarqulov (Jizzax)

2-oʻrin - №9 - Soipov Izzatulloh (Andijon)

3-oʻrin - №42 - Jumayev Suxrob (Navoiy)

4-oʻrin - №40 - Kozimjonov Adhamjon (Toshkent)

5-oʻrin - №93 - Usmonov Asilbek (Toshkent)

Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu
PROFORM Classic Sports Festival
Kubok Uzbekistana po bodibildingu i fitnesu

Bodibilding ustalari (erkaklar) / ochiq toifasi

1-oʻrin - №3 - Ilya Urazmetov (Toshkent)

Bodibilding (erkaklar) / 60 kg gacha

1-oʻrin - №40 - Kozimjonov Adhamjon (Toshkent)

2-oʻrin - №45 - Xusanov Omadbek (Qoʻqon)

Bodibilding (erkaklar) / 65 kg gacha

1-oʻrin - №79 - Matkarimov Dilyorbek (Andijon)

2-oʻrin - №94 - Komol Azizov (Toshkent)

3-oʻrin - №75 - Suyarqulov Anvarjon (Jizzax)

4-oʻrin - №92 - Soipov Izzatulloh (Andijon)

5-oʻrin - №142 - Islomov Aliakbar (Buxoro)

Bodibilding (erkaklar) / 70 kg gacha

1-oʻrin - №53 – Stoyanov Valeriy (Toshkent)

2-oʻrin - №104 - Rahmonov Farrux (Andijon)

3-oʻrin - №85 - Baxromov Boburmirzo (Andijon)

4-oʻrin - №37 - Esanboyev Muxlis (Toshkent)

5-oʻrin - №128 - Musayev Javoxirbek (Fargʻona)

Bodibilding (erkaklar) / 75 kg gacha

1-oʻrin - №7 – Shukurov Bekzod (Toshkent)

2-oʻrin - №47 – Atoyev Alibek (Buxoro)

Bodibilding (erkaklar) / 80 kg gacha

1-oʻrin - №74 – Rasulov Farrux (Toshkent)

2-oʻrin – №71 – Uktamjonov Abdumalik (Qoʻqon)

3-oʻrin – №20 – Sultanov Baxtiyor (Namangan)

Bodibilding (erkaklar) / 85 kg gacha

1-oʻrin – №95 – Baxriyev Farhod (Buxoro)

2-oʻrin – №56 – Xakimov Ruzibek (Andijon)

3-oʻrin – №48 – Yusupov Elbek (Qashqadaryo)

4-oʻrin – №9 – Axmedov Bunyod (Yangiyer)

Bodibilding (erkaklar) / 90 kg gacha

1-oʻrin – №1 – Djurayev Vyacheslav (Toshkent)

2-oʻrin - №97 - Yevgeniy Chenkin (Toshkent)

3-oʻrin - №80 - Valiyev Ziyodullo (Chirchiq)

4-oʻrin - №3 - Ilya Urazmetov (Toshkent)

5-oʻrin - №30 - Aleksey Peregontsev (Toshkent)

Bodibilding (erkaklar) / 100 kg gacha

1-oʻrin – №34 – Sayfullayev Baxshulla (Zarafshon, Navoiy viloyati)

2-oʻrin - №22 - Vitaliy Skripachev (Toshkent)

3-oʻrin - №109 - Shamuradov Dilshod (Toshkent)

Bodibilding (erkaklar) / Mutlaqo toifasi

1-oʻrin - №34 - Sayfullayev Baxshulla (Zarafshon, Navoiy viloyati)

2-oʻrin - №7 - Shukurov Bekzod (Toshkent)

3-oʻrin - №95 - Baxriyev Farxod (Buxoro)

4-oʻrin - №1 - Djurayev Vyacheslav (Toshkent)

5-oʻrin - №53 - Stoyanov Valeriy (Toshkent)

6-oʻrin - №74 - Rasulov Farrux (Toshkent)

Atlet-fizik (erkaklar) / 182 sm gacha (+8 kg)

1-oʻrin - №77 - Qobilov Shamshod (Toshkent)

2-oʻrin - № 66 - Eshonxonov Abdurashid (Chirchiq)

3-oʻrin - №64 - Egamberdiyev Izzatillo (Andijon)

4-oʻrin - №57 - Niyozov Abror (Chirchiq)

5-oʻrin - №28 - Kiyamov Mansur (Samarqand)

Atlet-fizik (erkaklar) / 182 sm gacha (+10 kg)

1-oʻrin – №36 – Boltaboyev Abduvahob (Toshkent)

2-oʻrin - № 63 - Jamolov Mironshox (Buxoro)

3-oʻrin - № 44 - Qodirov Shahzod (Qashqadaryo)

4-oʻrin - № 23 - Sufiyev Sanzhar (Chust, Namangan viloyati)

Asosiy mavzular